2011 12.Sınıf Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama

2011 12.Sınıf Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama; 12. Sınıf Öğrencileri aşağıdaki formu kullanarak takdir ya da teşekkür alıp alamayacaklarını anında öğrenebilirler. Notlarınızı girerken, yanlışlık yapmamaya özen gösteriniz. Edebiyat dersinizin not değeri 55′ten aşağı olursa ya da 45′inaltında notunuz varsa sistem hesaplama yapmayacaktır. Lütfen hesaplama yapmadan önce bu hususları göz önündebulundurunuz.

Ortaöğretim Lise 12 .Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama

TAKDİR VE TEŞEKKÜR BELGELERİNİN ALINIMLARININ ÖRNEKLİ AÇIKLAMALARI:
Geçen sene değerlendirme sistemi biraz değişti. Bu nedenle de birinci dönem normalde takdir beklerken teşekkür belgesi aldılar. Teşekkür belgesi beklerken hiçbir belge alamadılar.

Bunun nedeni artık başarı değerlendirmesinde hesaplama 100 üzerinden yapılıp daha sonra not a çevrilmesidir.Siz öğrencilerin puan olarak hiçbir kaybınız olmamaktadır.Fakat Teşekkür ve Takdir puanı yukarıya çıkmıştır. Aşağıda örnekleri incelediğiniz zaman bunun nedenini anlayacaksınız.

Puanların not değeri ve derecesi aşağıda gösterilmiştir.

Eski sisteme göre bu öğrencimiz parantez içindeki notlar toplanıp (46 ediyor) toplam ders sayısına bölünerek(10 ders) 4,6 ile takdir almaya hak kazanıyordu.
Yeni uygulamada ise.her ders için .haftalık ders saati ile dönem sonu puanı çarpılır.Elde edilen çarpımların toplamı ;haftalık ders saatleri toplamına bölünür. Elde edilen puan 5 lik sisteme çevrilerek değerlendirme yapılır.
ÖRNEK

2145:27 =79,4 karşılığı (4) Sonucu gördüğünüz gibi takdir almaya yetmiyor; ancak teşekkür almaya yetiyor.Oysa yukarıda gördüğümüz gibi eski yöntemle aynı puanlarla takdir alınıyordu.
Çoğu öğrencimizin ve velilerimizin hayal kırıklığının nedeni bundan kaynaklanmaktadır.
AYNI TABLOYLA BİR ÖRNEK DAHA VERELİM.

2300:27=85.185 OLUYOR VE TAKDIR ALIYOR.5 lik sisteme göre puanlar 4,5, 3 gibi, ilk örnekle aynı olmasına rağmen sonuç çok farklı olabiliyor. Gördüğünüz gibi ders saati fazla olan derslerin ortalamaların yüksek olması burada daha önemli, buna dikkat edilmeli
Bu içerikte etiket yer almamaktadır.

2011 12.Sınıf Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama yazısına ait etiketler :
2011 12.Sınıf Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

One Comment »

  • Fikret demiş ki:

    Merhaba, yardımınız için teşekkürler ayrıca hızlı yolda takdir teşekkür hesaplama için http://www.takdirtesekkurhesaplama.com sitesini kullanabilirsiniz.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.