2013 Askeri Liselere Giriş Sınav Başvuru tarihleri

2013 Askeri Liselere Giriş Sınav Başvuru tarihleri  , 2013 askeri ilanlar , Askeri Liselere Giriş Sınav Başvuruları (ALS başvuruları)

Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) bağlı Askerî Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda öğrenim görecekleri seçmek amacıyla Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından sınav yapılacaktır.

Bu sınava ilköğretim okulunun 8.sınıfında okuyup, Haziran 2013 tarihinde mezun olabilecek erkek adaylar girebileceklerdir. Sınav başvuruları, 11 Şubat–08 Mart 2013 tarihleri arasında ÖSYM Sınav Merkezi Koordinatörlüğünden yapılacaktır.

Yazılı Sınav, 21 Nisan 2013 Pazar günü Elazığ dahil kılavuzda belirtilen illerde gerçekleştirilecektir.

Sınava katılmak isteyen adaylar, kılavuz ile Aday Bilgi Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Aday Bilgi Formunun ilgili alanı adayın öğrenim gördüğü ilköğretim okulu müdürlüğü tarafından onaylanmalıdır. Onay olmayan formlar işleme alınmayacaktır. Başvuru işleminde adayların şahsen bulunmaları gerekmektedir.

Adaylar, 45,00 TL olan sınav ücretini sınava başvurma süresi içerisinde; Halkbank, Vakıfbank, Akbank ve Ziraat Bankası şubelerinden birine yatırabilirler.

2013 Askeri Liselere Giriş Sınav Başvuru tarihleri yazısına ait etiketler :
2013 Askeri Liselere Giriş Sınav Başvuru tarihleri yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.