2013 Emniyet 10 bin koruma görevlisi alımı

2013 Emniyet 10 bin koruma görevlisi alımı , Egm 10 bin özel güvenlik görevlisi alımı , 2013 bekçi alımı , Emniyet Özel Güvenlik Görevlisi alımı başvuru ve şartları hakkında detaylı bilgiler

Şçişleri Bakanı Muammer Güler, Özel Güvenlik Yasası kapsamında hassas bölgelerin korunması için 10 bin Koruma Memuru alınacağını açıkladı. Koruma memurları stad ve okul gibi bölgelerde görev yapacaklar. Yeni uygulamayla maçlarda stadlarda ve üniversitelerde çıkması muhtemel olayları kontrol altına almak üzere 10 bin Koruma Memuru alınmasının planlandığını bildirdi. Başbakan Erdoğan, ABD’de Türk gazetecilere stat ve üniversitelerdeki özel güvenlikle ilgili yeni uygulamalara gidileceğini açıklamıştı.

Muammer Güler, hassas bölgelerin korunmasını sağlamak için koruma memurları alınacağını açıkladı. Yeni alınacak koruma memurları özeleğitim alacaklar.

Yeni koruma memurları özellikle önemli koruma gerektiren Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Meclis gibi kurumlarda da görev alabilecekler. Özel koruma memurlarında 28 yaş sınırı aranacak olup, 6 aylık eğitimi sonunda göreve başlayacaklar. Konu Bakanlar Kurulunda görüşüldükten sonra meclise sunulacak.

2013 Emniyet 10 bin koruma görevlisi alımı yazısına ait etiketler : ,
2013 Emniyet 10 bin koruma görevlisi alımı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

17 Comments »

 • yasin keleş demiş ki:

  arkadaslar gercekten bu guzel bı fırsat fakat ne zaman ne sartlarda basvuru yapılacak bılen varsa bılgılendrsıon lutfen

 • Ali kötüğ demiş ki:

  Başvurular ne zaman başlıyor bir cevap verirseniz sevinirim teşekkürler

 • Ömür Bilgi demiş ki:

  Başvurular nezaman ve nerede başlıyor. bilgi verebilirmisiniz.
  teşekkürler…..

 • musa höke demiş ki:

  arkadaşlar fırsat bu fırsat kaçıtmayalım buşvuru sonuçları nezaman olacak acaba

 • barış taruk demiş ki:

  meraba arkadaşlar koruma memuru olmak için lise mezunu olmak şartmı bide kpss ye girmiş olmak gerekirmi bilen varsa söylesin saygılar…..

 • ahmet şentürk demiş ki:

  neden sadece lise ve yaş 28. üniversite mezunları boşmu gezecek bu ülkede fazla okumakta yaramıyor

 • kazım dadak demiş ki:

  yaşım 32 lise mezunuyum + kpss den 71 puanım var + 2017 tarihine kadar
  geçerli silahlı güvenlik kartım da mevcut
  + hiçbir fiziki veya sağlık engelimde yok + boyum 1.83 cm kilom 85 kg + ben bu vatan için 18 aylık vatani görev olan askerliğimede gittim + istihkam onbaşı olarak görev yaptım + sicilim temiz + e sınıfı ehliyetim ve pisikoteknik kartım var + 25 yıldır istanbul gibi zorlu bir şehirde bu özelliklere sahip fakat onur ve şerefinden gayrı hiçbir varlığa sahip olmadan yada OLDURULMADAN 25 yıldır kirada yaşamaya çalışan + 30 yaşında ise gerçek mutluluğu geçte olsa yakaladığını zannedip dünya evine giren fakat 2 sene geçmeden maddi istikrarsızlık ve işsizlik yüzünden eşi tarafından terk edilen 32 yaşında TÜRKOĞLU TÜRK bir gencim ben. yine bu karar ve kanundada bir çok yenilik ve kanunda olduğu gibi saf dışı kalmama sebep olan suçum ise 28 yaşından büyük 32 yaşında olmamdır. ben jenerasyonumun üvey evlat muamelesi gördüğüne ve unutulduğuna inanan derinden akıttığı göz yaşlarını içinde biriktiren, sonuç olarak RIZASI VE RAZISI OLMAYAN 32 YAŞINDA BİR TÜRK GENCİYİM…

 • rıza çalışkan demiş ki:

  lise mezunlarına verilmiş güzel bir fırsat ama hala üniversite mezunları buna bile gözlerini dikmişler.zaten lise mezunları işsizlikten kırılıyorlar bırakın da 10 binlik kadroyu bari çok görmeyin şu memlekette.

 • ekrem tekin demiş ki:

  anlayamıyorum yaş sınırı neden bu kadar aşagı çekılıyor benım suçum 30 yaşında olmakmı benım hakkım neden boyle sınırlamalarla yenılıyor lütfen şu haksızlıga dur deyın

 • ozan ali demiş ki:

  Mrb arkadaslar benim yas 27 lise mezunuyum silahli guvenlik kimligimde varbasvurular ne zaman ve ne sekil yapilacaktir bilen varsa soylese iyi olur hakkimizda hayirlisi olsun bakalim…

 • birol aşık demiş ki:

  ilk bu işe gönül verip giren bizleriz ama devletimiz her zaman olduğu gibi kazığı gene bize atıyor..yaşla görevin ne alakası var kardeşim..yap bi mülakat kim hazır kim değil belli olsun.ben 31 yaşındayım amatör futbolu yeni bıraktım taş gibi sağlam bi vücudum var ama bu işe sen olmazsın diyolar neden sınır 28 yaşmış..ben bu kuralları koyan komisyonun aklını seveyim..yazık be kim hak ederse o alsın görevi yaş sınırı neymiş.

 • delice demiş ki:

  ya arkaşlar ünüversite mezunuda alıncak binlerce boş ünüversiteli var neden hep kendinizi düşünüyonuz

 • delice demiş ki:

  arkolog mezunuyum neden argologlara iş imkanı yok sayın bakanımmm madem bölümü kapatın yaa

 • delice demiş ki:

  yaş sınırı 28 arkadaşlar

 • osman canlı demiş ki:

  MERHABA BEN OSMANCANLI LİSE MEZUNUYUM GÜVENKLİK SERTİFİKAM VAR TELNO. 0536 661 90 41

 • başkentli demiş ki:

  ey üni mezunları hava atmaya gelince sizden havalıları yoktur bilgiye gelince sizden bilgilileri yoktur ama işe gelincede hiç bi işi beğenmezsiniz neden acaba lise mezunu bbi insanla sizin aranızdaki fark şu adamlar herişi yapıyo kolay yada zor ama siz masa başı olsun istiyonuz önce zoru gör ki biraz hayatı öğren bu 10 bin kişi yi devlet vermiş liseliye size zaten 20 bin tana yer var siz daha neyin kafasını yaşıyonuz bi kerede susun

 • hasan koç demiş ki:

  arkadaşlar bildiğim kadarıyla 2 yıllık yüksekokul ve lise mezunu kişileri alacaklar.kpss puanı 70 ve üzeri olması şartı aranacak diye duydum.ayrıca yaş meselesi belki de hoş değil ama olması gereken bu diye düşünüyorum…4 yıllık fakülte mezunu arkadaşlar burada sızlanmasınlar onlarda kpss’ye girip 60 puan alıp 6 aylık eğitimle polis olmaya çalışsınlar buna mı göz dikiyrosunuz ayıp sizlere gerçekten…memlekette onca 2 yıllık mezunu var bırakın kendiniz düşünmeyi de birazda onlara şans tanıyın keza lise mezunları da aynı şekilde çok fazla…ayrıca 4 yıl okul okuyorsun sonra gelip burada acizleniyorsun neden kendini geliştirmiyorsun???biraz da lise ve yüksekokullu olanlara şans tanıyın…bence çok güzel bir düşünce..

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.