2013 Emniyet 30 bin Koruma Görevlisi Alımı Ne Zaman Yapılacak

2013 Emniyet 30 bin Koruma Görevlisi Alımı Ne Zaman Yapılacak ;  2013 koruma memuru alımı yapılacak mı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl içerisinde düzenlenmesi tamamlanacak olan Koruma Güvenlik Görevlisi alımı ne zaman yapılacağına dair herhangi bir gelişme bulunmamaktadır. Enson açıklama yapan isim İçişleri Bakanı Muammr Güler aşağıdaki açıklamayı yapmıştı.

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın üniversite ve stadlarda bundan böyle polislerin görev yapacağını açıklamasından sonra İçişleri Bakanlığı harekete geçti. “Koruma Memurları” adı altında ilk etapta lise mezunu 10 bin kişi işe alınacak. Bu kişiler emniyet hizmetinde kadroya alınacak. Ancak polis kadrosunda olmayacak. Polisin yardımcı kuvveti şeklinde görev yapacaklar. 

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Meclis’te konuyla ilgili soruları yanıtladı. Bakan Güler, yeni alınacak 10 bin kişilik kadronun palosi olmayacağını görevlerinin sadece koruma hizmeti ile sınırlı olacağını bildirdi. Koruma Memuru sınıfında işe başlatılacak personel, stad, salon, kişi, üniversite ve hassas bölgelerde görevlendirilecek.

Bakan Güler, 6 aylık eğitim sonrasında işe başlatılacak personelin tabanca gibi hafif silahla donatılacağını bildirdi. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülen çalışmanın önümüzdeki günlerde sonuçlandırılacağı kaydedildi.

Akşam Gazetesi’nin haberine göre İçişleri Bakanı Muammer Güler Özel Güvenlik ve Reyhanlı’da yaşanan bombalı saldırının faillerine yönelik açıklamada bulundu. Güler, gündemdeki koruma memurluğu konusuyla ilgili de açıklama yaptı.

Özel güvenlikçilerin Üniversite ve stadlardan çıkarılmasına yönelik çalışmalar sürerken muhalefet partisinin ‘Polis Devleti oluyoruz’ iddialarına cevap veren Muammer Güler düzenlenan basın toplantısında “Kanunlar sınırı çizmiştir iddiayı kabul etmiyoruz” dedi.

NEDEN 6 AY EĞİTİM?

Daha önce yapılan açıklamalarda koruma görevlisi olarak alınacak kişilere 6 ay eğitim verilmesi eleştirilmişti.

İçişleri Bakanı Güler eğitim süresi için “Üniversite mezunları olabilir alınacak kişiler. Bunların görevleri bina, tesis, hassas bölgeler ve stadların koruması olacak. Bu arkadaşlar sadece ve sadece koruma görevi yapacaklar o nedenle altı aylık eğitim yeterli. Biliyorsunuz Üniversite mezunu polislerimize 6 ay eğitim verilmekte.

Gerektiğinde daha geniş bilgiyi vereceğiz. Polis devleti olma gibi iddiaları kabul etmiyoruz. Kanunlar sınırları çizmiştir. Esasen polis teşkilatımız var, polis teşkilatı içinde koruma görevi oluşturulmakta.

Reyhanlı konusunda, araçları alan, depoyu bulan, bombaları ayarlayan ve araçları olay yerine yerleştiren kişiler olarak 3 kişi aranıyor.” dedi.

2013 Emniyet 30 bin Koruma Görevlisi Alımı Ne Zaman Yapılacak yazısına ait etiketler : ,
2013 Emniyet 30 bin Koruma Görevlisi Alımı Ne Zaman Yapılacak yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

One Comment »

  • mehmet demirhan demiş ki:

    mrb iyi çalışamalr sizinle çalışmak ıstıyorum silahlı guvenlık sertıfıkam var 05426222780

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.