2013 Emniyet Koruma Memuru Alımı Ne Zaman

İşsizlere yeni bir ümit kapısı olan Emniyet 2013 Koruma Memuru Alımı haberleri üzerine gözler İçişleri Bakanlığı’na çevrildi. İçişleri bakanı Muammer Güler bugün yaptığı açıklamada Stadlar ve Üniversite güvenliklerinden sorumlu olacak 10 bin koruma memuru alımı yapacaklarını ve buna dair kanun taslağı üzerinde bakanlıkça bir çalışma yapıldığı bilgisini verdi. Bakalım nasıl bir kanun ile koruma memuru alımı yapılacak.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuya ilişkin olarak tepki göstermesini ve ‘polis devletine doğru gidilir’ sözüne de cevap veren Bakan Güler, şu ifadeleri kullandı: “Polis devleti kurmak gibi bir iddiayı da asla kabul etmek mümkün değildir. Çünkü bu tür güvenlik teşkilatlarının kaynağı anayasadır, kanunlardır; yetkileri, görevleri, sorumlulukları kanunlarla çizilmiştir. Kanunlarla öngörülen makamların da denetimi altında onların gösterdiği sınırlar içerisinde görevlerini yaparlar. Zor kullanmanın bile kanunlarda çizilmiş sınırları vardır. Polis devleti gibi bir iddiayı kabul etmek mümkün değildir. Esasen polis teşkilatı vardır. Polis teşkilatı içerisinde koruma görevini yapacak, ayrıca bir sınıf ihdas edilmektedir.”

2013 Emniyet Koruma Memuru Alımı Ne Zaman yazısına ait etiketler :
2013 Emniyet Koruma Memuru Alımı Ne Zaman yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.