2013 KKK Sözleşmeli Subay Alımı Başvuru ve Şartları

2013 KKK Sözleşmeli Subay Alımı Başvuru ve Şartları ; 2013 askeri ilanlar , 2013 YILI MUVAZZAF/SÖZLEŞMELİ SUBAY TEMİNİ BAŞVURU KILAVUZU 1. GENEL HUSUSLAR VE ADAYLARDA ARANACAK NİTELİKLER:

a. Kara Kuvvetleri Komutanlığının, muvazzaf/sözleşmeli subay ihtiyacını karşılamak amacıyla en az dört yıllık fakülte ve yüksekokul mezunları arasından sınavla TABLO-1’de belirtilen sınıf ve branşlarda muvazzaf/sözleşmeli subay statüsünde erkek ve bayan personel alınacaktır.

b. Muvazzaf/Sözleşmeli Subaylığa;

(1) Kanuni nedenlerle henüz askerlik yükümlülüğünü yerine getirmemiş olanlar,

(2) Askerlik hizmetini yapmakta olan yedek subay, kısa dönem erbaş ve erler veya askerlik hizmetinden terhis olanlar (Hakkında “yedek subay olamaz” kararı olanlar başvuramazlar.),

(3) Erbaş ve erlerden askerlik hizmeti esnasında veya terhislerini müteakip en az 4 yıllık fakülte/yüksekokulu bitirenler,

(4) Silahlı Kuvvetlerde sivil memur ve işçi olarak görev yapmakta olanlar,

(5) TABLO-1’de belirtilen sınıf ve branşlar için başvuru koşullarını taşıyan erkek ve bayanlar başvurabileceklerdir.

c. Temin faaliyeti TABLO-2’deki faaliyet takvimine göre icra edilecek, başvurular 13 Şubat – 15 Mart 2013 tarihleri arasında (15 Mart 2013 saat 17.00’a kadar) www.kkk.tsk.tr genel ağ (internet) adresinden yapılacaktır.

2013 KKK Sözleşmeli Subay Alımı Başvuru ve Şartları yazısına ait etiketler :
2013 KKK Sözleşmeli Subay Alımı Başvuru ve Şartları yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.