2014 Sağlık Bakanlığı 10 bin Memur Alımı

2014 Sağlık Bakanlığı 10 bin Memur Alımı , 2014 memur alımı , 2014 yılında uygulanmak üzere eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek hizmet birimleri ile ilgili Bakanlar Kurulu kararı, bugünkü Resmi Gazete’nin ikinci mükerrer sayısında yayımlandı.

4924 sayılı kanunun ilgili maddesine göre, 2014 yılında 10 bin 18 sözleşmeli personel kadrosu tahsis edildi. Sözleşmeli personelin 870′i Sağlık Bakanlığı bünyesindeki acil sağlık hizmetlerinde görev yapacak.

Türk Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı bünyesinde, bin 140 sağlık personeli entegre ilçe hastanesinde, 10 sözleşmeli personel halk sağlığı laboratuvarında, 947 personel sağlık evinde, bin 821 sağlık personeli toplum sağlığı merkezinde hizmet verecek.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı’na bağlı 10 sözleşmeli sağlık personeli ağız ve dış sağlığı merkezinde, 663 sağlık personeli entegre ilçe hastanesinde 4 bin 528 personel de yataklı tedavi merkezlerinde istihdam edecek. Türkiye Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü’ne bağlı Sağlık Denetleme Merkezinde ise toplam 29 sözleşmeli personel görev alacak.

Bu kadroların 132′sini diş tabibi, 14′ünü diyetisyen, bin 729′unu ebe, 21′ini eczacı, 10′unu fizyoterapist, 945′ini hemşire, 20′sini psikolog, 831′ini acil tıp teknisyeni, 62′sini anestezi teknisyeni, 45′ini çevre sağlığı teknisyeni, 88′ini laboratuvar teknisyeni, 198′ini röntgen teknisyeni, 66′sını tıbbi sekreter, 448′ini toplum sağlığı teknisyeni, 292′sini acil tıp teknikeri, 183′ünü çevre sağlığı teknikeri, 189′unu laboratuvar teknikeri, 1′ini odyometri teknikeri, 58′ini radyoloji teknikeri, 8′ini sosyal çalışmacı, 2 bin 11′ini tabip, geri kalanını da çeşitli alanlardaki uzmanlar oluşturuyor.

2014 Sağlık Bakanlığı 10 bin Memur Alımı yazısına ait etiketler :
2014 Sağlık Bakanlığı 10 bin Memur Alımı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

4 Comments »

 • erdal başdoğan demiş ki:

  Madem bu kadar az personel alacaksınız da bu kadar insanları neden hala salık meslek liselerinden mezun ediyorsunuz .Ama tabi devlet hastanelerinde çalışan otomosyonculara asgari ücret vermek ,tıbbi sekreterleri atamaktan daha kolay .İlla paramızı kazanmak için dış ülkeye gidelim sağlık bakanlığının buna dur deyip kendi personellerinin arkasında dursun lütfen. benim eşim atanamayınca bunalıma girdi

 • menife ışık demiş ki:

  sağlık alanında her bölümü bitirmiş kişiler baş vurabilir mi

 • emre bozak demiş ki:

  bune yaw..anstezi teknikeri nasıl olmaz.en cok mağdur olan kesim neden alınıyor delirecem lan ben.bu nasıl bir sistem bu nasıl adalet nasıl yöneticiler nasıl bakan.allah belannızı versin inşallah.

 • fatma arslan demiş ki:

  bu alımlar ne zaman ya birisi buna açıklık getirsin

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.