Emniyet 10 bin Koruma Memuru Alımı hakkında detaylar

Emniyet 10 bin Koruma Memuru Alımı hakkında detaylar, 2013 memur alımı , Emniyet Genel Müdürlüğü’nün koruma memuru alımına ilişkin hazırladığı kanun değişikliği tasarısına son şekli verildi.

Emniyet’in koruma memuru taslağı belli oldu. İlk etapta 10 bin sonra 20 bin koruma memuru alınacak. Yaş sınırı 28 olacak. 6 ay eğitim verilecek. Bin 800 ile 2 bin TL maaşla kadrolu olarak işbaşı yapacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün koruma memuru alımına ilişkin hazırladığı kanun değişikliği tasarısına son şekli verildi.

Bugün’ün haberine göre; Polis teşkilatına ilk etapta 10 bin, daha sonraki aşamalarda ise 20 bin koruma memuru alınacak. Alımlar 3 yılda tamamlanacak.

Koruma hizmetleri, stadyumlar ve üniversitelerin güvenliği silahlı görev yapacak 30 bin koruma memuruna emanet edilecek. Koruma memurları bin 800 ile 2 bin TL arasında maaşla işbaşı yapacak.

29 BİN POLİS SUÇLA MÜCADELEYE

Emniyet’e ait tesisler, kamu binaları, hassas bölgeler, kişi ve yakın koruma hizmetlerinde görev yapan 29 bin polis suçla mücadeleye kaydırılacak.

En az lise mezunu olma şartı aranan memur adayları için yaş sınırı 26′dan 28′e çıkarıldı. Özel yetenek sınavında başarılı olan koruma memur adayları polis meslek yüksek okulunda 4 ay eğitim alacak. Sahada ise iki ay uygulamalı eğitim verilecek.

Polise yardımcı unsur olacak koruma memurları sözleşmeli değil kadrolu olacak. Emniyet Hizmetleri Sınıfı’ndan atanacak koruma memurlarından başarılı olanlar polis memurluğuna yükseltilecek. Bu oran yüzde 5′i geçemeyecek. Koruma memurları polisler gibi geniş yetkilere sahip olmayacak.

Emniyet 10 bin Koruma Memuru Alımı hakkında detaylar yazısına ait etiketler :
Emniyet 10 bin Koruma Memuru Alımı hakkında detaylar yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

6 Comments »

 • sebahattin koca demiş ki:

  28 yaş sınırı ne demek oluyor ben 32 yaşındayım bu mesleğe başladığımda 26 yaşındaydım ve bekçi haberi çıktı çıkalı dört gözle bekliyorduk nezaman olacak diye şimdi hayallerimiz suyamı düştü??

 • MEHMET KORKUT demiş ki:

  Emniyet memurların alımı ve başvurusun nasıl olacak bu konyu bilgilendirmisin

 • ufuk kurtlu demiş ki:

  tam bilgi edinemiyorum ben

 • fatih çoban demiş ki:

  ne demek ya 30 ile 35 yaş arasındaki insan değil mi bu nasıl bi devlet anlayışı yazıklar olsun bide adaletten haktan bahsediyolar

 • isa demiş ki:

  32 yaşındakıler neyapsın biz bu devletin fatandaşı değilmiyiz. haksızlık birde adeleten bahsediyorlr bari bunu yapasılar

 • emre durak demiş ki:

  başvuru tarihleri nezaman belli olucak acaba bilen varmı arkadaşlar

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.