İçişleri Bakanlığı 10 bin Koruma Memuru Alımı

İçişleri Bakanlığı 10 bin Koruma Memuru Alımı ; 10 bin özel güvenlik görevlisi alımı , Emniyet 10 bin koruma memuru alımı başvuruları nezaman yapılacak

İçişleri Bakanı Muammer Güler, emniyete alınacak 10 bin koruma memuruyla ilgili kanun taslağı hazırladıklarını belirterek, “Polis devleti kurmak gibi bir iddiayı kabul etmek mümkün değildir. Çünkü, kanunlarla çizilmiş görev ve sorumlulukları vardır” dedi.

İçişleri Bakanı Güler, Belçika Başbakan Yardımcısı, İçişleri ve Fırsat Eşitliği Bakanı Joelle Milquet’i kabulünde basın mensuplarının sorularını cevapladı. Emniyet Hizmet Sınıfı’na 10 bin korumanın alınması ile ilgili olarak düşünülen 6 aylık eğitim sürecinin yeterli olup olmayacağı konusunda, “Emniyet Hizmetleri Sınıfı’nda koruma görevi yapacak bir sınıfın ihdas edilerek, bakın hala alınma şartları belirlenmiş değil; lise mezunu olabilir, iki yıllık yüksek okul mezunları olabilir.

10 bin

Sadece koruma görevi yapacak bir sınıf ihdas etmeyi planlıyoruz. Bunların koruma görevleri ile ilgili teorik ve pratik eğitim verilmesi için 6 ay yeterlidir. Sürede bir eksiklik olursa hizmet içi eğitimlerle bunları tamamlarız. Ya da başlangıcını daha yüksek bir süreye çıkartabiliriz. Ama bunların görevlerinin kişi, bina, tesis, hassas bölgeler ve son günlerde gündeme gelen statlar ve üniversitelerin koruma görevlerini bu kişilere yaptırabileceğimizi ifade ettim. Bu süre ertelendi ise bunu artırırız, ancak burada belirttiğimiz konu şudur; sadece ve sadece bu arkadaşlarımız koruma görevleri yapacaklar. Onun için bu eğitim sürelerinin şimdilik yeterli olduğuna inanıyoruz. Zaten üniversite mezunu polislerimizi 6 aylık bir sürede eğitiyoruz. Ama gerektiğinde bunları hizmet içi eğitimleri ile de pekiştiriyoruz.” diye konuştu.

“KANUN TASLAĞI HAZIRLIYORUZ”

Üniversitelerin Anayasa’nın 133. Maddesine göre devletin gözetim ve denetim altında olan, güvenlik hizmetlerinin de devletçe sağlanan birimler arasında sayıldığını aktaran Bakan Güler, bu anlamda özel kolluğun yetmediği yerlerde veya devamlı olarak koruma memurları ile yürütülmesini şimdilik planladıklarını söyledi. Bununla ilgili kanun taslağını da hazırladıklarını kaydeden Güler, bu kesinleşince daha ayrıntılı bilgi vereceğini bildirdi.

İçişleri Bakanlığı 10 bin Koruma Memuru Alımı yazısına ait etiketler : , , ,
İçişleri Bakanlığı 10 bin Koruma Memuru Alımı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

6 Comments »

 • vildan yayla demiş ki:

  yaş sınırı olarak 28 diyorlar da lise mezunları için peki çnlisans için kaç?

 • vildan yayla demiş ki:

  ya bu yaş sınırı lütfen 30 olsun 28 de ne ?

 • aycan gemici demiş ki:

  ön lisans mezunlarını alıyorlar mı

 • aycan gemici demiş ki:

  basvuruları haberlerde söylersenz sewnrim

 • Ömer ARAZ demiş ki:

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.. başvuracağım ve hayırısıyla kabul edileceğim..

 • umut savaş koç demiş ki:

  Ben eski hükümlüyüm yaşım 36
  hayat deneyimim ve korumalık tecrübem var
  GEÇMİŞ DÖNEM İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ÇAPA TIP FAKÜLTESİN’de güvenlik amirliği yaptım şimdi Güzel Sanatlar Fakültesinde Öğrenciyim Herhangi Bir
  Engelim yok Polis Çocuğuyum Ve Bir şans vermenizi istiyorum…..

  SAYGILARIMLA

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.